Irelia - Bıçakların İradesi

Savaşçı / Suikastçı

Irelia Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 607.2 +90
Saldırı Gücü 61.544 +3.3
Saldırı Hızı -0.06 %3.2
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.592 +0.65
Zırh 25.3 +3.75
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Irelia Şampiyon Hikayesi

   ''Kılıç, kanla resim yapan bir ressamın fırçası gibi dalgalanıyor.''

Runeterra üzerindeki en nefes kesici ve ölümcül dövüş sanatlarının birçoğunda Ionia imzası vardır. Bu sanatlar, Ionia'lıların aydınlanma peşinde koştuklarının göstergelerinden sadece biri. Ancak ortaya çıkan en muhteşem bıçak dövüşü stili, bir yabancının müdahalesinin ürünüydü.

Usta Lito, öğretileri neredeyse her şehir devletinin ileri gelenleri tarafından rağbet gören bir kılıç ustasıydı. Sanatı çok iyi korunan bir sırdı; Lito'nun elinde, kılıçların can bulduğu söylenirdi. Günün birinde bu büyük usta, Runeterra'nın en iyi hekimlerini bile şaşkınlığa sürükleyen, beklenmedik bir hastalığın pençesine düştü. Öldüğünde, ardında oğlu Zelos'la kızı Irelia'yı ve gerçekten eşi bulunmaz bir silah bıraktı. Ionia ordusuna katılarak çavuş olan Zelos, Ionia'yı işgale hazırlanan Noxus'a karşı Demacia'dan destek almak için yola koyuldu. Zelos geri dönene kadar evini korumakla görevli olan Irelia, saldıran Noxus güçleri karşısında tek başınaydı.

Ionia'lılar başlangıçta takdire şayan bir şekilde savaştılarsa da, kısa süre sonra Ionia kanı Noxus çizmelerinin altında toprağı kızıla boyadı. Ionia halkı teslim olmak için hazırlanıyordu; ancak genç Irelia babasının devasa bıçağını kaldırıp, kardeşi dönene kadar dayanacağına ant içtiğinde herkese ilham vererek Placidium'daki Büyük Direniş'in fitilini ateşledi. Ancak meydana gelen savaşın tozu dumanı içinde Noxus'un kara büyüsü ile lanetlendi.

Irelia can çekişirken, Yıldız Çocuk Soraka genç kızın yitip giden ruhunu tutmak için son bir çaba sarf etti. Yurdundan vazgeçmek istemeyen Irelia, ölümün kıyısından dönerken babasının silahı yanıbaşında havaya yükseldi. Silahın aniden canlanması karşısında kılı bile kıpırdamayan Irelia, soğukkanlı bir şekilde ön saflara doğru koşmaya başladı. Silah çevresinde dans ediyor, dehşet içindeki Noxus askerlerini kolayca biçiyordu. Katliama uğrayan işgalciler Placidium'dan çekilmek zorunda kaldı ve Irelia, anayurdunu cesaretle savunduğu için Ionia Muhafız Alayı'nın Komutanı tayin edildi.

Irelia Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Irelia olarak oynarken;
- Uçarbıçak'la can değeri düşük minyonları hedefleyerek rakip şampiyonlarla arandaki uzun mesafeleri kapatabilirsin.
- Hayalet Bıçaklar saldırını doğru anlar için sakla.
- Denge Saldırısı'nı saklayarak, kötü giden karşılaşmaların seyrini değiştirebilirsin.
Irelia rakip ise;
- Irelia'nın Denge Saldırısı'na dikkat et; ondan daha fazla Can yüzdesine sahipsen seni sersemletir.
- Irelia düşük can sahibi hedeflerde Uçarbıçak'ı kullanarak çabucak uzun mesafaler kat edebilir (Hedefi öldürürse bekleme süresi sıfırlanır).
-

Irelia Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Ionia Coşkusu
Irelia yakınındaki şampiyonlara karşı sayı avantajını kaybedip kaybetmemesine bağlı olarak kendisi üzerindeki engellemelerin süresini azaltır. Adil dövüşteyse engelleme etkilerini küçük bir miktar azaltır, sayı avantajını kaybetmişse engelleme etkilerini daha fazla azaltır.
Uçarbıçak
Irelia hedefine vurmak için ileri atılır. Uçarbıçak hedefi öldürürse, bekleme süresi sıfırlanır ve Mana bedelinin bir kısmını geri kazandırır.
Hiten Stili
Irelia'nın Hiten sanatındaki yeteneği, pasif olarak fiziksel saldırılarıyla Can yenilenmesi kazandırır. Hiten Stili etkinleştirdiğinde, Can yenilenmesi iki katına çıkar ve normal saldırıları gerçek hasar verir.
Denge Saldırısı
Irelia'nın saldırısı dengeyi yakalayarak, hedefe hasar verir ve yavaşlamasını sağlar. Ancak, hedefinin Irelia'dan daha fazla Can yüzdesine sahip olması durumunda, darbe hedefi yavaşlatmak yerine sersemletir.
Hayalet Bıçaklar
Irelia, çağırdığı 4 ruh bıçağını fırlatır; bıçaklar fiziksel hasar verir ve deşip geçtikleri hedeflerden can sömürür.

Irelia Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGecekatili IreliaHavacı IreliaMaskeli IreliaBuzbıçaklı IreliaLotus Çiçeği Irelia