Gragas - Kavgacı Ayyaş

Savaşçı / Büyücü

Gragas Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 583.52 +89
Saldırı Gücü 61.38 +3.5
Saldırı Hızı 0 %2.05
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.5 +0.5
Zırh 29.05 +3.6
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Gragas Şampiyon Hikayesi

   Gragas'ın dövüşmekten daha çok önemsediği bir şey varsa, o da içmektir. Daha da, daha da sert bira içme isteğiyle, sürekli mayalama kazanına atacak güçlü, olmadık malzemeler arar. Aniden parlayan, sağı solu belli olmayan bu yıllanmış alemci, kafa bulmayı sevdiği kadar kafa kırmayı da sever. Tuhaf biraları ve dengesiz kişiliği yüzünden, Gragas'la içmek başlı başına bir risktir.

Gragas iyi içkilere karşı sonsuz bir sevgi besler, ancak o kadar dayanıklıdır ki bir türlü arzu ettiği gibi sarhoş olamaz. Bütün bira fıçılarını boşaltıp yine de çakır keyif olamadığı bir gece, Gragas'ın kafasına bar taburesi değil, aklına bir düşünce yerleşti: Neden kendisini tam sarhoş eden bir bira mayalayamıyordu? O anda, tüm biraları bitirecek birayı mayalamaya karar verdi.

Gragas'ın arayışı sonunda onu, insan ayağı basmamış buzullardan en saf kutup suyunu elde edebileceği Freljord'a getirdi. Orada aradığını buldu: Benzerini hiç görmediği, kusursuz bir buz parçası. Bu erimeyen buz, birasına inanılmaz özellikler kazandırmakla kalmıyordu; içkiyi tam önerilen servis soğukluğunda tutmak gibi başarılı bir yan etkisi vardı.

Yeni içkisinin başarısıyla medeniyetin yolunu tutan Gragas, çabasının ürünlerini paylaşmak için sabırsızlanıyordu. Talihe bakın ki, Gragas'ın kızarık gözüne çarpan, içki ikram edilebilir ilk toplantı, Freljord'un geleceğini şekillendirecekti. Ashe ile ittifak kurup kurmamayı tartışmakta olan iki kabilenin arasındaki zaten kötü gitmekte olan bir görüşmeye paldır küldür daldı. Ashe gerilimin azalmasına sevinmişti ancak diğer savaşçılar sözlerinin bölünmesine kızarak sarhoş ahmağa hakaretler yağdırdılar. Gragas da Gragas'lığını göstererek, son derece diplomatik bir kafayla karşılık verdi ve eşi sadece Freljord efsanelerinde görülmüş bir kavga çıkardı.

Patırtıda yere serilenler sonunda ayaklanınca, Ashe dövüşmek yerine dostça bir içki içmeyi önerdi. Öfkeleri köpüklerde soğuyan kabile savaşın eşiğinden dönerek Gragas'ın birasıyla dostluk bağı kurdu. Savaş ihtimali atlatıldı ve Gragas kahraman oldu, ama o hala yeni birasıyla da sarhoş olamadığına yanıyordu. O da yine yollara düşerek, tundrada Runeterra'nın en mükemmel birasına koyacağı malzemeler aramaya devam etti.

''Bira fıçısında balık olsam...''
-- Gragas

Gragas Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Gragas olarak oynarken;
- Ayyaş Hiddeti'nden gelen hasar indirgeme, etkisini içmeye başladığında gösterir. Hasar alacağından emin olduğunda önceden kullanmaya çalış.
- Patlayan Fıçı ile rakiplerini kendi kulelerinin altına doğru savurmaya bak.
- Takımının skor alması için Vücut Darbesi ile Patlayan Fıçı kombinasyonlarını dene.
Gragas rakip ise;
- Gragas ultisiyle herkesi uzağa uçurabilir. Ona doğru, ya da daha kötüsü bir rakip kulesine doğru uçmamaya dikkat et.
- Vücut Darbesinin bekleme süresi çok azdır ve Gragas'ı takip etmeyi zorlaştırır. Onu kovalayacağım diye kendini fazla zorlama.
-

Gragas Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
İçelim Güzelleşelim
Gragas yetenek kullandığında içkisinden bir yudum alarak azami Can değerinin %6'sını geri kazanır. Bu etki 8 saniyede bir defa ortaya çıkabilir.
Fıçı Yuvarla
Gragas fıçısını belli bir yere yuvarlar; fıçı etkinleştirilerek patlatılabileceği gibi, 4 saniye sonra kendi kendine de patlayabilir. Patlamaya maruz kalan rakiplerin Hareket Hızı azalır.
Ayyaş Hiddeti
Gragas 1 saniyeliğine fıçısından içki içerek boğazını ıslatır. İçmeyi bitirdiğinde kazandığı sarhoş gücüyle bir sonraki normal saldırısında yakındaki bütün rakiplere büyü hasarı verirken, aldığı hasar azalır.
Vücut Darbesi
Gragas belli bir konuma hücum ederek, karşılaştığı ilk birime çarpar ve yakındaki bütün birimlere hasar verir ve onları sersemletir.
Patlayan Fıçı
Gragas fıçısını belli bir alana savurur. Fıçının patlama alanı içinde kalan rakiplere hasar vererek onları geri savurur.

Gragas Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDalgıç GragasZonta GragasGragas BabaHavalı GragasVandal GragasOktoberfest GragasDelikanlı Taraftar GragasFnatic GragasFıçı Kıran Gragas