Garen - Demacia'nın Kudreti

Savaşçı / Tank

Garen Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 616.28 +84.25
Saldırı Gücü 57.88 +4.5
Saldırı Hızı 0 %2.9
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 7.84 +0.5
Zırh 27.536 +3
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Garen Şampiyon Hikayesi

   Valoran'ın her yerinde Demacia ordusunun azmi ya övülür ya da nefret uyandırır; ama daima saygı görür. Demacia'nın ''sıfır hoşgörü'' şeklinde ifade edilen ahlaki düsturu hem siviller hem de askerler tarafından sıkı sıkıya uygulanır. Bu, çatışma sırasında Demacia birliklerinin hiçbir koşulda bahane üretmemesi, kaçamaması ya da teslim olmaması demek. Bu ilkeler, birliklere hareketleriyle örnek olan, rakipsiz komutanlar tarafından öğretilir. ''Demacia'nın Kudreti'' unvanını taşıyan yiğit savaşçı Garen, bu liderlerin kıyaslandığı en büyük örnek. Demacia ile ezeli düşmanı Noxus arasındaki kanlı savaşların gerçekleştiği meydanlarda binlerce büyük kahraman doğdu ve öldü. Garen, Sinsi Bıçak Katarina'yla ilk kez bu savaş meydanlarından birinde karşı karşıya geldi. Bu olaya tanık olan (ve hayatta kalan) piyadeler, ikilinin çarpışmasını, çelik silahların yarattığı senfoni eşliğinde yapılan ölümcül bir dansa benzetiyor.

Demacia ordusunun gururu ve Yılmaz Öncüler'in lideri Garen'in savaşçılık hayatı boyunca nefes nefese çıktığı ilk çatışma bu oldu. Gerçi bazı kaynaklar, bu durumun yorgunluktan başka nedenlere dayandığını iddia ediyor. Bu dedikoduların inanırlığı, Garen'in Sinsi Bıçak'la karşılaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaması üzerine daha da arttı. Demacia ahlakının vücut bulmuş hali olan Garen bu iddialar üzerine kafa yormadı bile; işin aslını başkalarının anlamayacağını biliyordu. Savaş meydanında kılıcına layık bir rakip bulmayı ummak bile, gerçek bir savaşçının yaşama nedenidir. Bu tanıma uyan -özellikle de bu kadar güzel ve kendisine bu kadar zıt- bir rakip, Garen'ın var oluşuna anlam katıyor.

''Bir düşmanı öldürmenin en etkili yolu, yanındaki adamı biçip geçmektir.''
-- Garen, göğüs göğüse çarpışma stratejisi üzerine.

Garen Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Garen olarak oynarken;
- Garen birkaç saniye hasar almaktan sakınabilirse, yenilenme değerleri büyük oranda artar.
- Yargı, sadece tek hedefe isabet ettiğinde azami hasar verir. Mücadelelerde etkinlik kazanmak için bir tek rakip şampiyonun isabet alacağı şekilde konum almaya çalış.
- Garen'i sadece bekleme süreleri kısıtlar; Kara Balta gibi eşyalar Garen için çok etkilidir.
Garen rakip ise;
- Garen'in verdiği yüksek miktardaki fiziksel hasarı düşürmek için zırh veren eşyalar topla.
- Demacia'nın Adaleti'yle seni çabucak öldürebileceği için, can değerin azaldıysa Garen'den kaçmaya çalış.
- Garen'e öylesine saldırırken dikkatli ol. Genellikle çarpışma senin Yargı'dan tam hasar almana neden olacaktır.

Garen Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Metanet
Garen bir süre hasar görmez veya rakiplerin yeteneklerinden isabet almazsa, her saniye toplam can değerinin belli bir yüzdesini geri kazanır. Minyonlardan gelen hasar Metanet'i durdurmaz.
Amansız Hücum
Garen'in hareket hızında artış meydana gelir ve kendisini etkileyen tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur. Bir sonraki saldırısı rakibinin hayati bir organına denk gelerek ek hasar verir ve rakibi susturur.
Cesaret
Garen rakip katlettikçe zırh ve büyü direncini pasif olarak arttırır. Ayrıca bu yeteneği etkinleştirdiğinde bir anlığına büyük miktarda anlık sıvışma ile hasar azaltma kazanır. Ardından daha uzun bir süre etkili olan daha az bir hasar azaltma elde eder.
Yargı
Garen kılıcıyla bir ölüm dansı yaparak bu süre boyunca çevresindekilere hasar verir ve isabet alan rakip şampiyonların zırhlarını eksiltir.
Demacia'nın Adaleti
Karşı takımdan birini en son katleden rakip şampiyon Baş Kötü olur. Garen'in saldırıları, bu şampiyona gerçek hasar verir.

Garen Demacia'nın kudretini çağırarak ölümcül vuruş gerçekleştirir ve hedefin eksik Can miktarına bağlı olarak hasar verir. Hedef Baş Kötü ise gerçek hasar alır.

Garen Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKızıl GarenÇöl Askeri GarenKomando GarenDehşet Şövalyesi GarenÇetin Ceviz GarenÇelik Kuvvet GarenAsi Denizci GarenSavaş Ustası Garen