Fizz - Dalgaların Dümencisi

Suikastçı / Savaşçı

Fizz Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 558.48 +86
Saldırı Gücü 58.04 +3
Saldırı Hızı -0.05 %3.1
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 8.176 +0.7
Zırh 22.412 +3.4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Fizz Şampiyon Hikayesi

   Yüzyıllar önce, sualtında yaşayan eski mi eski bir ırk, denizdeki bir dağın altına gizli bir şehir inşa etti. Düşmanları vardı var olmasına; ama şehir geçilmez bir kaleydi. Sualtı ırkı, bu kalenin güvenli duvarları içinde rahata alıştı. Fizz'de ise böylesi rahat bir yaşam süremeyecek kadar meraklı bir ruh vardı. Tehlikenin cazibesine direnemeyen Fizz'in, bela aramak için şehirden gizlice kaçmak gibi bir alışkanlık edindi. Yaşadığı pek çok macera sayesinde, her tür tehlikeyi kolayca atlatan, yetenekli bir savaşçı haline geldi. Bir gün, Fizz geri döndüğünde şehri terk edilmiş buldu; halkı, Fizz'e nereye gittiklerini açıklayacak herhangi bir ipucu bırakmadan ortadan kaybolmuştu. Artık onu şehirde tutacak hiçbir şey kalmamıştı; Fizz, yıkıntıların arasında büyülü bir zıpkın buldu ve bir başına yola koyuldu.

Küçükken yaşadığı serüvenler sayesinde kazandığı yetenekleri kullanıp hayatta kalarak, okyanusu yıllar boyunca karış karış dolaştı. Nihayet, Bilgewater Limanı'nı keşfetti. Suyun üzerinde de bir hayatın olduğunu öğrenmek onu büyülemişti; kendine hakim olamayarak adayı keşfe çıktı. Fizz, sınır tanımaz bir merak duygusuyla, sonunda istemeden bölge sakinlerinin işlerine burnunu sokup, varlığını belli etti. Yaramazlığıyla kızdırdığı ve onu yakalamak ya da öldürmek isteyen pek çok kişinin hedefi oldu. Köşeye sıkıştığını hissediyordu; Bilgewater'a beslemeye başladığı sevgiye rağmen denize dönmekten başka çaresi yoktu. O rıhtımda dururken, devasa bir ejder-köpekbalığının limana saldırdığını gördü. Fizz, becerikliliği ve yaratığın zaafları hakkındaki bilgisiyle canavarı alt etti. İnsanların takdirini ve saygısını kazanan Fizz, Bilgewater'da kalmaya karar verdi. Yeni evine daha iyi hizmet etmek için League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldı.

''Dövüş söz konusu oldu mu Bilgewater'ın en tecrübeli denizcileri bile Fizz'in yanında sarhoş muhallebi çocukları gibi kalır. İyi ki bizim tarafımızda.''
-- Miss Fortune, Ödül Avcısı.

Fizz Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Fizz olarak oynarken;
- Fizz birimlerin içinden geçebildiğinden, koridorda minyonların arasından ilerleyip Deniztaşı Zıpkın'ın pasifini kullanabileceğin fırsatlar kolla ve birkaç saniye sonra yeteneğin aktifiyle devam et.
- Fizz'in ulti yeteneği olan Denizin Dişleri hem bir rakibin üzerinde hem de hedefin gideceğini tahmin ettiğin yerde kullanılabilir.
- Fizz'in yetenekleri, yetenek gücüne bağlı olarak güçlenir. Bu yüzden anlık hasar verme ihtimali yüksek takımlara karşı Zhonya'nın Kumsaati veya Banshee'nin Duvağı gibi eşyalar almayı düşün. Fazla canın olmadan da hayatta kalabileceğini düşünüyorsan Lich Boğan veya Rabadon'un Şapkası gibi eşyaları da tercih edebilirsin.
Fizz rakip ise;
- Zamanla hasar veren yeteneği, üzerinde birkaç saniye boyunca tetiklenirse Fizz olağanüstü ölümcül olur. Yeteneğin etkisi geçene kadar Fizz'den uzak dur!
- Yetenekleri bekleme süresinde değilken Fizz ele avuca sığmaz bir hedef haline gelir. Onu yemleyip yeteneklerini erken kullanmasını sağla, sonra da kitle kontrolü ve can yakan saldırılarla işini bitir!
-

Fizz Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Çevik Dövüşçü
Fizz'in çevikliği birimlerin içinden geçmesini ve normal saldırılardan daha az fiziksel hasar almasını sağlar.
Zıpkın Saldırısı
Fizz atılarak hedefini deşip geçerken büyü hasarı verir ve hedefine isabet etkileri uygular.
Deniztaşı Zıpkın
Fizz'in saldırıları rakiplerinde kanamaya yol açarak birkaç saniye boyunca büyü hasarı verir. Fizz bir sonraki saldırısını, rakibin kanama süresine bağlı olarak artacak şekilde güçlendirip ilave hasar verebilir.
Oyunbaz / Düzenbaz
Fizz havaya sıçrar ve zarafetle zıpkınının üstüne konarak hedef alınamaz hale gelir. Fizz bunun ardından zemine darbe indirmeyi ya da tekrar sıçrayarak sert bir iniş yapmayı seçebilir.
Denizin Dişleri
Fizz'in hedef yönde attığı balık, kendisine temas eden herhangi bir şampiyona yapışarak hedefi yavaşlatır. Kısa bir aranın ardından zeminden fırlayan bir köpekbalığı hedefi havaya, yakındaki rakipleri de yana savurur. İsabet ettiği bütün rakipler büyü hasarı alarak yavaşlar.

Fizz Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümAtlantisli FizzKutup Avcısı FizzBalıkçı FizzHiçlik'ten Gelen FizzPofuduk FizzSüper Galaksi FizzOmega Timi Fizz