Fiora - Büyük Düellocu

Savaşçı / Suikastçı

Fiora Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 550 +85
Saldırı Gücü 60 +3.3
Saldırı Hızı 0 %3.2
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.25 +0.55
Zırh 24 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Fiora Şampiyon Hikayesi

   ''Seni öldürmek bir onur meselesi. Sende onurun zerresi bile yok ama yine de öleceksin.''
Valoran'ın en korkulan silahşoru olan Fiora; mavi çelikten kılıcının hızı kadar, acımasızlığı ve keskin zekâsıyla da tanınır. Demacia Krallığı'ndan Laurent Ailesi'nin üyesi olan Fiora, neredeyse sonlarını getiren bir skandalın ardından kontrolü babasının elinden alıp ailenin başına geçti. Laurent Ailesi'nin itibarı iki paralık olmuştu ama Fiora ailesinin şerefini ve Demacia'nın büyük aileleri arasında hak ettiği yeri geri kazanmasını sağlamak için bütün gücüyle mücadele etmeye ant içti.

Fiora Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Fiora olarak oynarken;
- Düellocu'nun Dansı sayesinde Fiora seri kapışmalarda üstünlük kazanır. Zayıf noktaya vurduğunda kazandığın hız takviyesini kaçmak ya da sonraki vuruşa hazırlanmak için kullan.
- Büyük Mücadele, Fiora'nın en dayanıklı rakipleri bile alt etmesini ve ardından başarılı olursa iyileşmesini sağlar. Bu yüzden rakibin ön saflarına bodoslama saldırmaktan çekinme.
-
Fiora rakip ise;
- Düellocunun Dansı, Fiora'nın nereden saldırmaya çalışacağını gösterir. Denediği zaman ağzının payını vermeye hazır ol.
- Fiora'ya hareketsiz bırakan engelleme etkileri uygulamadan önce iki kere düşün. Hamlesi hazırsa gücünü sana karşı kullanabilir.
-

Fiora Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Düellocunun Dansı
Fiora yakındaki rakip Şampiyonlara meydan okuyarak kendisinden kaçınmaya zorlar. Bir yön seçerek o yönden rakibe vurmaya çalışır. Bu görevde başarılı olursa küçük bir bonus elde eder ve yeni bir yön seçer.
Hamle
Fiora bir yöne hamle yapıp yakındaki bir rakibi deşer ve fiziksel hasar vererek vuruş etkisi uygular.
Karşı Hamle
Fiora gelen bütün hasar ve engellemeleri kısa süreliğine savuşturur. Ardından bir yöne saldırır. Bu saldırı, isabet alan ilk şampiyonu yavaşlatır. Fiora bu yetenekle hareketsiz bırakan bir etkiyi savuşturduysa rakip şampiyon sersemler.
Kılıç Sanatı
Sonraki iki saldırı için Fiora saldırı hızını arttırır. İlk saldırı hedefi yavaşlatırken ikincisi kritik vuruş gerçekleştirir.
Büyük Mücadele
Fiora bir rakip şampiyonun zayıf noktalarının dördünü birden açığa çıkarır. Fiora 4 zayıf noktaya birden vurur ya da en az bir zayıf noktaya vurduktan sonra hedef katledilirse, kendisi ve bölgedeki takım arkadaşları sonraki birkaç saniye boyunca iyileşir.

Fiora Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKraliyet Muhafızı FioraGecekuzgunu FioraMüdire FioraKOD ADI: FioraHavuz Partisi Fiora