Evelynn - Dul Bırakan

Suikastçı / Büyücü

Evelynn Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 531.2 +90
Saldırı Gücü 53.88 +3.5
Saldırı Hızı 0 %3.6
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 9.824 +0.55
Zırh 26.5 +3.8
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Evelynn Şampiyon Hikayesi

   Eli çabuk ve her saldırısı ölümcül olan Evelynn, Runeterra'nın en ölümcül (ve pahalı!) suikastçılarından biridir. İstediği zaman gölgelere karışabilme yeteneği sayesinde, avlarını sabırla takip edip saldırmak için doğru anı bekler. Evelynn'in pek de öyle insan olmadığı bellidir ama soyunun kimlere ya da nelere dayandığı bilinmez. Yine de, Gölge Adalar'dan geldiği tahmin edilir. Fakat bu kasvetli, tehlikeli ülkeyle ne bağı olduğu da gizemini korumaktadır.

Evelynn Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Evelynn olarak oynarken;
- Kamuflaja büründüğünde rakip şampiyonlar tarafından tespit edildiğin (ya da edileceğin) zamana dikkat et. Bu, yakındaki rakip şampiyonların üzerinde parlayan kırmızı ve sarı gözlerle gösterilir.
- Karanlık Cinnet yeteneğini kullanmadan önce rakiplerin yavaşlatma etkilerini harcamalarını beklemeye çalış.
- Evelynn, daha fazla kalıcı hasar veren saldırı gücü veya daha fazla ani hasar veren yetenek gücüne odaklanacak şekilde eşyalar tercih edebilir. İki türün de dengeli olarak alınması ideal olabilir.
Evelynn rakip ise;
- Kontrol Totemi satın almak, Evelynn'in yerini saptamana ve böylece kurduğu pusulara karşı hazırlıklı olmana yardım edebilir.
- Evelynn, hareket hızı desteği olan Karanlık Cinnet'i kullandığında yavaşlatmalara karşı savunmasız kalır.
- Evelynn'in takım arkadaşlarından birine pusu kurduğundan şüpheleniyorsan, haritada sinyal verip sohbet kutusuna mesaj yazarak takım arkadaşını uyar.

Evelynn Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Gölge Yolu
Evelynn çatışma dışında kamuflaja büründüğünde sadece yakındaki rakip şampiyonlar tarafından veya Kontrol Totemleri aracılığıyla görülebilir. Kamuflaj etkisi altındayken Evelynn'in manası hızla yenilenir.
Nefretin Çivileri
Evelynn'in fırlattığı çiviler, rakibi delip geçerek yoluna çıkan tüm rakiplere hasar verir.
Karanlık Cinnet
Evelynn büyüleriyle rakip şampiyonlara vurduğunda, Hareket Hızı pasif olarak artar. Yeteneği etkinleştirdiğinde, Evelynn üzerindeki yavaşlatma etkilerinden kurtulur ve kısa süreliğine büyük oranda Hareket Hızı takviyesi kazanır.
Tarumar
Evelynn hedefine iki kez saldırarak her bir vuruşta hasar verir. Ardından kısa süreliğine Saldırı Hızı kazanır.
Azabın Kucağı
Evelynn yerden kazıklar çıkararak bölgedeki rakiplerin hasar görmesine ve yavaşlamasına yol açar. Ardından, isabet alan rakip sayısına bağlı olarak bir kalkan elde eder.

Evelynn Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGölge EvelynnMaskeli EvelynnTangocu EvelynnKasa Hırsızı Evelynn