Ekko - Zamanı Kıran Çocuk

Suikastçı / Savaşçı

Ekko Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 580 +80
Saldırı Gücü 55 +3
Saldırı Hızı 0 %3.3
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 9 +0.9
Zırh 27 +3
Büyü Direnci 32 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Ekko Şampiyon Hikayesi

   Zaun'un tekinsiz sokaklarından gelen yaman delikanlı Ekko, zamana istediği gibi müdahale ederek her türlü durumu lehine çeviriyor. Kendi icadı olan Zaman Kapsülü'nü kullanarak gerçekliğin sonsuz ihtimallerinde keşfe çıkan Ekko, çok boyutlu olasılıklarla deneyler yapmıyorsa Zaun'un öteki kayıp çocuklarıyla beraber haytalık yaparak geçiriyor günlerini. Özgürlüğüne hayli düşkün olan Ekko, dostlarının başı dara girdi mi onları korumak için her türlü zorluğa göğüs germeye hazırdır. Onu tanımayanlar, Ekko'nun her defasında imkansızı çocuk oyuncağı gibi başarmasını büyük bir hayranlık ve merak içinde izliyor.

Ekko Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Ekko olarak oynarken;
- Kronokırılma kaçmak için oldukça faydalı bir araçtır ama saldırıya yönelik kullanıldığında da bir hayli etkili olabilir. Hasar potansiyelini sakın yabana atma.
- Bir rakip şampiyon üzerinde Z-Kapsülü Rezonansı'nı tetikleyebilirsen, Kronokırılma ile risk alarak bunu değerlendirebilirsin. Gelen ilave hareket hızı kaçmayı kolaylaştırır.
- Zaman Sıçraması'nın atılma özelliği, Ekko'nun diğer yeteneklerini kullanma fırsatı yaratmak için idealdir. Kurmalı Kapan'la tek vurup çift saymak için veya Paralel Yakınsama'yı patlatmak üzere konum almak için kullanabilirsin.
Ekko rakip ise;
- Ultisi devre dışıyken Ekko bir hayli zayıf kalır. Kronokırılma'nın ne durumda olduğunu kestirmek için Ekko'nun arkasında bıraktığı ize dikkat et.
- Ekko'nun sersemletme alanının oluşması 3 saniye sürer. Büyü yapmaya başladığında Ekko'da beliren görsele bakıp, alanın nerede çıkacağını tahmin etmeye çalış.
- Kurmalı Kapan'dan isabet eden ikinci saldırı daha fazla hasar verir, sakınman iyi olur.

Ekko Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Z-Kapsülü Rezonansı
Ekko'nun Zaman Kapsülü, yetenek ve saldırılarını zaman enerjisi ile güçlendirir. İsabet eden her üçüncü yetenek veya saldırı ilave hasar verir ve hedef bir şampiyonsa Ekko'nun hareket hızı artar.
Kurmalı Kapan
Ekko'nun fırlattığı zaman bombası bir rakip şampiyona isabet ederse, zamanın bozulmaya uğradığı bir alan oluşturur ve alan içindeki herkesi yavaşlatarak hasar verir. Bir süre sonra yoluna çıkanlara hasar vererek Ekko'ya geri döner.
Paralel Yakınsama
Ekko'nun zamanın akışını yarıp oluşturduğu anomali, birkaç saniye sonra içinde kalan rakipleri yavaşlatır. Ekko bu alanın içine girerse bir kalkan kazanır ve rakipleri zamanda dondurarak sersemleten bir patlamaya yol açar.
Zaman Sıçraması
Ekko gelecek saldırılardan kaçınmak üzere yuvarlanırken Zaman Kapsülü'nü çalıştırır. Bir sonraki saldırısı ilave hasar verir ve gerçekliği bükerek Ekko'yu hedefinin yanına gönderir.
Kronokırılma
Ekko zamanın akışını kırarak hedef alınamaz hale gelir ve zamanda daha elverişli bir ana geri gider. Birkaç saniye önce nerede duruyorsa oraya döner ve bu süre esnasında aldığı hasarın belli bir oranı kadar kendini iyileştirir. Ekko'nun ortaya çıktığı alandaki rakipler muazzam hasar alır.

Ekko Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKum Fırtınası EkkoOkullu EkkoKOD ADI: EkkoSKT T1 Ekko