Dr. Mundo - Zaun'un Delisi

Savaşçı / Tank

Dr. Mundo Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.52 +89
Saldırı Gücü 61.27 +3.5
Saldırı Hızı 0 %2.8
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 7.76 +0.75
Zırh 26.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Dr. Mundo Şampiyon Hikayesi

   ''Zaun'un delisinden sakının. Onun gözünde zaten ölüsünüz.''

Artık Dr. Mundo olarak tanınan adamın, vicdan namına hiçbir şeyi olmadan doğduğu söylenir. Bunun yerine, deneylerle acı vermeye yönelik dindirilemez bir arzuya sahipti. Beş yaşına geldiğinde Mundo'nun büyüdüğü Zaun mahallesindeki evcil hayvanların çoğu kaybolmuştu. Ergenlik çağına geldiğinde ailesi kayıplara karışmıştı. Doktorluk yapma iznini yasal olarak aldığında, Zaun yetkilileri tarafından otuz sekiz ayrı cinayet suçlamasından beraat ettirilmişti; delil yetersizliği, kovuşturmayı imkânsız hale getiriyordu.

Dr. Mundo yarı seri katil, yarı deli bilimadamı haline geldi; tabii yaptığı kasaplığın bilim sayılıp sayılmayacağı tartışılır. Bununla beraber, insan beyninin ve vücudunun acıya verdiği tepkilerin saptanmasında muazzam gelişmeler kaydetti, hatta en dayanılmaz durumlarda bile acıyı bastırabilmeyi başardı. Ayrıca kimyasal yöntemlerle insan beyninin en ilkel bölgelerine girdi ve saldırganlık yoluyla adrenalini arttırarak vicdanı ve hayatta kalma dürtüsünü köreltmenin yollarını öğrendi. Kısacası Dr. Mundo ömrü boyunca bilimle takviye edilmiş mükemmel seri katili nasıl yaratacağını araştırdı ve bu başarısı Noxus'un dikkatinden kaçmadı. İmparatorluk, Dr. Mundo'nun hırsından çok etkilendi ve iki ülke arasında ilişki adımları atmak için onun hırsından faydalanmaya karar verdi.

Dr. Mundo deneylerine halen devam ediyor. Biçimi bozulmuş vücudu ve kendine özgü ''konuşma'' tarzından anlaşılacağı üzere kendini bile denek olarak kullanıyor. Noxus Yüksek Komutası'nın, boş zamanlarında büyük tutkusuna eğilmesi için istediği her izni verdiği de dedikodular arasında.

Dr. Mundo Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Dr. Mundo olarak oynarken;
- Zamanlaması iyi yapılmış bir Sadizm, rakip şampiyonları kandırarak, işini bitirecek hasarları olmasa da, sana saldırmalarını sağlayabilir.
- Ruh Gömleği ulti yeteneğinin iyileştirme etkisini yükseltirken, bütün yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltır.
- Satırlar, tarafsız canavarları öldürmekte güçlü birer araçtır. Üsse dönmektense, ulti yeteneğin seni iyileştirene kadar tarafsız canavar öldür.
Dr. Mundo rakip ise;
- Dr. Mundo ultisini kullandıktan sonra, takım arkadaşlarınla beraber yüksek hasar veren özelliklerinizi beraber kullanmaya çalışın; ancak bu şekilde çabucak onu öldüremezsen, hasar sayesinde iyileşmeye başlayacaktır.
- Dr. Mundo Sadizm'i kullandığında iyileşmesinin büyük bir bölümünü engellemek için Tutuştur büyüsünü kullanmaya çalış.
-

Dr. Mundo Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Adrenalin Akışı
Dr.Mundo her bir saniyede azami Can değerinin %0,3'ünü geri kazanır.
Mikroplu Satır
Dr. Mundo satırını savurur ve hedefinin mevcut Can değerinin belli bir oranına eşdeğer hasar vererek kısa süreliğine onu yavaşlatır. Dr. Mundo başkalarının ıstırabından zevk aldığı için, satırıyla hedefi tutturduğunda Can bedelinin yarısını geri kazanır (öldüren darbeyi vurduğunda Can bedelinin tümünü geri alır).
Alevli Istırap
Dr. Mundo kendi Can değerini sömürerek üzerindeki engelleme etkilerinin süresini kısaltır ve yakındaki rakiplere sürekli hasar verir.
Acısever
Dr. Mundo eksik can miktarına bağlı olarak ilave saldırı gücü kazanır ve bir sonraki normal saldırısında hedefine kafa atarak fazladan hasar verir. Dr. Mundo her büyü hasarı aldığında veya can bedeli ödediğinde pasif olarak büyü direncini arttırır.
Sadizm
Dr. Mundo Canının bir miktarını feda ederek Hareket Hızı kazanır ve Can Yenilenmesini büyük oranda arttırır.

Dr. Mundo Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümZehirli Dr. MundoMundo Vücut Şampiyonuİşadamı MundoMundo MundoCellat MundoDeli Balta MundoTPA MundoHavuz Partisi MundoYaman Sıklet Mundo