Diana - Ay'ın Hiddeti

Savaşçı / Büyücü

Diana Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 589.2 +90
Saldırı Gücü 53.04 +3
Saldırı Hızı 0 %2.25
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 7.428 +0.85
Zırh 26.048 +3.6
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Diana Şampiyon Hikayesi

   ''Ben Ay'ın ruhunda akan ışığım.''

Diana, elindeki hilâl şeklindeki Ay bıçağıyla, Targon Dağı ve civarında yasaklanmış bir inanç olan Lunari'nin savaşçısı olarak mücadele ediyor. Karın, soğuk kış geceleri aldığı renkteki ışıl ışıl zırhıyla adeta gümüş Ay'ın gücünün vücut bulmuş hâli. Targon'un bulutları delip geçen zirvesinin ötesinden bir Suret'in özüyle bütünleşen Diana, artık tam anlamıyla insan değil ve bu dünyadaki gücüyle amacını ilahi düzeylere çıkarmak için çabalıyor.

Diana Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Diana olarak oynarken;
- Hilal Saldırısı'nı isabet ettirmek çok önemlidir; ama ıskalamaktan korkma; kısa bekleme süresine ve düşük mana bedeline sahiptir.
- Ay Koşusu'nu Ay Işığı'yla birlikte gerçekleştireceğin ve bir başka Hilal Saldırısı için bekleyeceğin zamanı iyi kolla.
- Ay Düşüşü'nü ve Ay Koşusu'nu kullanarak hedefte kal, fazladan hasar için de Gümüşay Bıçağını kullan.
Diana rakip ise;
- Ay Işığı'ndan etkilendiysen Hilal Saldırısı'nı savuştur veya güvenli bir yere kaç.
- Solgun Kamer küreleri sadece birkaç saniye kalır. Diana'yla karşılaşmaktan kaçın ve kalkanı dağıldıktan sonra onunla yüzleş.
- Diana, Ay Işığı olmadan Ay Koşusu'nu kullanırsa çok saldırgan oynayabilir; ama yerine dönmesi mümkün olmadığında yavaşlatarak veya sersemleterek onu cezalandırabilirsin.

Diana Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Gümüşay Bıçağı
Her üç saldırıdan biri mana yeniler ve yakındaki rakipleri biçerek onlara fazladan büyü hasarı verir. Her yetenek kullanımı sonraki 3 saldırı boyunca saldırı hızı sağlar.
Hilal Saldırısı
Diana'nın bıçağını savurarak ortaya çıkardığı ay enerjisi, bir bölgeye hasar verdikten sonra patlar. Ay ışığı dezavantajının etkisindeki gizlenmemiş rakipleri açığa çıkartır.
Solgun Kamer
Diana'nın yarattığı üç küre, etrafında döner ve rakiplere temas ettiğinde patlayarak alan etkili hasar verir. Diana ayrıca hasarı emen geçici bir kalkan elde eder. Üçüncü küre de patlarsa, kalkan ilave güç kazanır.
Ay Düşüşü
Diana yakındaki tüm rakipleri kendine çeker ve yavaşlatır. Pasif olarak Diana'ya yetenek kullanımlarından sonra saldırı hızı kazandırır.
Ay Koşusu
Diana bir rakibe atılarak büyü hasarı verir. Ay Işığı'nın etkisindeki bir hedefe atılmak için kullanılırsa, Ay Koşusu'nun bekleme süresi olmaz.

Diana Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKara Valkyrie DianaAy Tanrıçası DianaZebani DianaKanlı Ay Diana