Darius - Noxus'un Eli

Savaşçı / Tank

Darius Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.24 +100
Saldırı Gücü 56 +5
Saldırı Hızı 0 %1
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 9.846 +0.95
Zırh 30 +4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Darius Şampiyon Hikayesi

   Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkulu savaşçısı olan Darius'tan daha yüce bir sembolü yoktur. Genç yaşta yetim kalan Darius, kendisini ve küçük kardeşini yaşatmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Orduya katıldığında kıdemli bir askerin gücünü ve disiplinini çoktan kazanmıştı. Darius'un azmi ilk defa Demacia'ya karşı yapılan, Noxus güçlerinin bitkin ve sayıca az olarak kaldığı çetrefilli bir savaşta sınandı. Darius'un yüzbaşısı askerlerine geri çekilmelerini emretti ama Darius böyle bir korkaklığı kabul etmeyi reddetti. Ordu düzenini bozan Darius, uzun adımlarla yüzbaşıya doğru ilerledi ve devasa baltasıyla kafasını gövdesinden ayırdı. Hem korkan hem de ondan ilham alan askerler Darius'la beraber savaşa girdiler ve akıl almaz bir güç ve coşkuyla çarpıştılar. Uzun ve zorlu bir savaşın sonunda galip geldiler.

Bu zaferden hız alan Darius, artık kendisine ölümüne sadık olan askerlerinin başında Demacia'ya karşı yıkıcı bir sefere çıktı. Savaş alanında gücünü kanıtladıktan sonra, gözlerini memleketine dikti. Aç gözlü ve ilgisiz soyluların ulusun gücünü emdiği, zayıf bir Noxus'la karşılaştı. Ülkesine şanını yeniden kazandırmak isteyen Darius, Noxus'un yönetimini yeniden şekillendirmeyi kendine görev bildi. Zayıf, kukla yöneticileri birer birer tespit etti ve onları makamlarından kanlı bir şekilde aldı. Pek çok kişi, Darius'un bu temizliği iktidara gelmek için yaptığını sandı; ama onun taht planı başkaydı. Darius, Jericho Swain'in yükselişini büyük bir ilgiyle izliyordu. Swain'de Noxus'u zafere taşıyacak zekâya ve kararlılığa sahip bir lider gördü. Usta strateji uzmanıyla güçlerini birleştiren Darius, ulusu gerçek Noxus gücü hayalinin arkasında birleştirmek için çalışıyor.

''Birleşmiş bir Noxus, dünyayı kontrol edebilir ve bunu hak eder.''
-- Darius

Darius Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Darius olarak oynarken;
- Biçen Balta güçlü bir rahatsız etme yeteneğidir. En büyük etkiyi yaratması için rakibe en uzak menzilden saldır.
- Noxus Giyotini, öncesinde ne kadar çok hedefe vurabilirsen o kadar fazla hasar verir. Noxus Kudreti'ni kullanarak hasarı azamiye çıkarabilirsin.
- Darius gelişmiş hayatta kalma içgüdüsünden çok yararlanır. Dövüşü uzattığın sürece daha da güçlü hale gelir.
Darius rakip ise;
- Darius, Tut Çek özelliği bekleme süresine girdiğinde saldırılara açık hale gelir.
- Darius'un savaştan kaçma yeteneği sınırlıdır. Ona karşı avantajlıysan, bastırmaya devam et.
-

Darius Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kanama
Darius, rakiplerine stratejik vuruşlar yaparak onların kanamasına neden olur. Rakiplerin üstünde azami Kanama biriktiğinde, Darius Noxus Kudreti kazanır ve verdiği hasar büyük ölçüde artar.
Biçen Balta
Darius baltasını geniş bir çember halinde savurur. Baltanın isabet ettiği rakipler, balta sapının isabet ettiği rakiplere göre daha fazla hasar alır. Darius, baltanın isabet ettiği rakip şampiyon sayısına bağlı olarak iyileşir.
Kemik Kıran
Darius'un bir sonraki saldırısı rakibin atardamarına isabet eder. Rakip kanadıkça daha yavaş hareket eder.
Tut Çek
Darius baltasını bileyerek, hedefin Zırh değerinin belli bir yüzdesini yok sayacak şekilde fiziksel hasara yol açar. Etkinleştirildiğinde, Darius baltasının çengeliyle rakipleri süpürür ve kendisine doğru çeker.
Noxus Giyotini
Darius bir rakip şampiyona doğru zıplar ve gerçek hasar veren ölümcül bir darbe indirir. Bu hasar, hedefte birikmiş Kanama yükü sayısına bağlı olarak artar. Darius, Noxus Giyotini ile öldürücü darbe yaparsa yeteneğin bekleme süresi kısa süreliğine sıfırlanır.

Darius Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümLord DariusBiyozırhlı DariusCesur Yürek DariusPotanın Kralı DariusOkullu DariusDehşet Yıldızı Darius