Corki - Gözüpek Bombacı

Nişancı

Corki Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 512.76 +82
Saldırı Gücü 58 +3.5
Saldırı Hızı -0.02 %2.3
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 23.38 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Corki Şampiyon Hikayesi

   Heimerdinger ve yordle yoldaşları Piltover'a göç ettiklerinde, bilimi bir yaşam biçimi olarak benimsediler ve anında, tekmaturji çevrelerinde çığır açan bazı yenilikler yaptılar. Yordle'lar boylarının kısalığını çalışkanlıklarıyla telafi eder. Gözüpek Bombacı Corki, bu unvanı yaptıkları yeniliklerden biri olan ve Bandle Şehri Keşif Birliklerinin (BŞKB) omurgası haline gelen hava saldırı aracı, Zırhlı Arama ve Avcı Aracı-XD'yi test ederken kazandı. Filosu Çığırtkan Yılanlarla beraber Valoran'ın üzerinde süzülerek aşağıdaki manzarayı inceler ve yerdeki izleyicileri, yaptığı hava akrobasisi hareketleriyle büyüler.

Corki, ateş altında gösterdiği serin kanlılıkla, çılgınlık derecesine varan cesaretiyle Çığırtkan Yılanların en meşhuru olmayı hak ediyor. Lig'den önce, birkaç uzun görevde bulundu. Çoğunlukla; gerek istihbarat toplanması, gerekse çatışma alanlarına mesajlar gönderilmesi için düşman hattının arkasına geçmeyi gerektiren görevler için gönüllü oldu. Sanki tehlikeyle besleniyor ve sabahları güzel bir it dalaşı yapmaktan aldığı keyfi başka hiçbir şeyden almıyordu. Corki iyi bir pilot olmasının ötesinde, kopterinde çeşitli modifikasyonlar da yapmış, onu bazılarının çatışmadan çok gösterişe yaradığını iddia ettiği bir dolu silahla donatmıştı. Lig'in kuruluşunu da içeren antlaşma sonucu sıcak çatışmalar kesildiğinde, Corki emekliliğe zorlandı. Bunun “motorunu tahrip edip kanatlarını kırdığını” hissediyordu. Uçuş akrobasisiyle ve kanyon koşularıyla idare etmeye çalıştı; ama havaya yayılan canlandırıcı barut kokusu yokken, hiçbir şeyden aynı tadı almıyordu. Heimerdinger, League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldığında, Corki'nin de yiğitliğini dünyanın en iyilerine karşı sınamak için onun peşinden gelmesi hiç şaşırtıcı olmadı.

Onun adı Corki - gökten gelen ölüm!

Corki Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Corki olarak oynarken;
- Fosfor Bombası civardaki çalılıklarda saklanmaya kalkan rakip birimlerini ortaya çıkarmakta kullanılabilir.
- Valkyrie savunma amaçlı olarak da kullanılabilir. Bu yüzden, hızla kaçmak için kulanmayı deneyebilirsin.
- Corki Makineli Tüfek'i kullanırken saldırmaya devam edebilir. Makineli Tüfek'i en üst düzeye çıkarmak, Corki'yle başarılı olmanın anahtarıdır.
Corki rakip ise;
- Corki'nin Füze Salvosu'na dikkat et. Sıçrama hasarı verirler; böylece minyonların arkasına saklansan bile zarar görebilirsin.
- Corki, Valkyrie veya Özel Teslimat'ı kullandıktan sonra savunmasız kalır; çatışmaya bunları kullanarak girerse Corki'ye odaklanmaya çalış.
-

Corki Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Hextech Mühimmatı
Corki'nin normal saldırıları, verdikleri hasarın bir kısmını fiziksel hasar yerine büyü hasarı olarak verir. Zaman zaman Corki'nin üssünde bir paket ortaya çıkar. Corki'nin alabileceği bu paket, ona geçici olarak çatışma dışı Hareket Hızı kazandırır ve Valkyrie yeteneğini Özel Teslimat şeklinde geliştirir.
Fosfor Bombası
Corki hedef konuma bir aydınlatma bombası atar ve bölgedeki rakiplere büyü hasarı verir. Bu saldırı, patlama bölgesinin çevresindeki birimleri bir süreliğine açığa çıkarır.
Valkyrie
Corki'nin kısa bir mesafe uçarak attığı bombalar, ardında bir yıkım bölgesi bırakır ve ateş içinde kalan rakipler hasar alır.
Makineli Tüfek
Corki'nin makineli tüfeği, önündeki koni şeklinde bir alanı yaylım ateşine tutar ve rakiplere hasar vererek Zırh ve Büyü Direnci değerlerini azaltır.
Füze Salvosu
Corki hedef konuma, çarpışma anında patlayan ve bölgedeki rakiplere hasar veren bir füze ateşler. Corki bir tavan değere ulaşana dek zamanla füze biriktirir. Her 3. füzesi İri Kıyım'a dönüşür ve fazladan hasar verir.

Corki Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümUFO CorkiBuz Kızaklı CorkiKızıl Baron CorkiÖzel Yapım CorkiUrf Pilotu CorkiEjderkanat CorkiFnatic CorkiArcade Corki