Cho'Gath - Hiçlik'in Dehşeti

Tank / Büyücü

Cho'Gath Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 574.4 +80
Saldırı Gücü 61.156 +4.2
Saldırı Hızı 0 %1.44
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.928 +0.85
Zırh 28.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Cho'Gath Şampiyon Hikayesi

   Dünyalar arasında, boyutlar arasında bir yer var. Bazıları burayı Dışarısı olarak bilir, bazılarıysa Bilinmezlik olarak. Gerçekten bilenler ise buraya Hiçlik der. Hiçlik, adının aksine hiçbir şeyin olmadığı bir yer değil; ağza alınamayacak şeylerin, insan aklına sığmayacak korkuların yuvasıdır. Cho'Gath, işte bu Hiçlik'ten doğmuş bir yaratık. Gerçek doğası o kadar korkunçtur ki kimileri adını bile anmaz. Türdeşleri, Runeterra'da kendilerine has bir korku cenneti yaratmak için boyutları ayıran duvarları eşeleyerek bir çatlak, bu dünyaya açılan bir yol arıyorlardı. Bu yaratıklara, Hiçlik'ten Doğanlar denir. O kadar eski ve korkunçlardır ki tarihten tümüyle silinmişlerdir. Hiçlik'ten Doğanların, başka dünyalarda ağza alınmayacak korkunçlukta yaratıklardan oluşan muazzam ordulara komuta ettiği, bir zamanlar Runeterra'dan artık tarihin karanlıklarına gömülmüş, kuvvetli sihirlerle sürüldükleri rivayet edilir.

Bu hikâyeler doğruysa, o zaman hemen arkasından gelen, Hiçlik'ten Doğanların bir gün geri döneceği söylentilerinin de doğru olması gerekir. Şimdi bile, Icathia'da, Cho'Gath'ın varlığını mümkün kılan çağırma ayinlerini çarpıtan karanlık bir güç var. Bu, kin ve şiddetten meydana gelmiş yabancı bir varlık, en gözüpek kahramanlardan başka herkesin korkuyla sinmesine yol açan bir yaratık. Cho'Gath sanki kendi vahşetinden beslenmekte, tıka basa doyarken büyüyüp şişmekte. Daha da kötüsü, zeki... Çoğu kişiyi, böyle bir canavar nasıl kontrol altında tutulur diye kara kara düşündürecek kadar zeki. Neyse ki Lig sihirdarlarının gücü Cho'Gath'ın varlığını, League of Legends (Efsaneler Ligi) ile sınırladı. Sihirdarlar, Cho'Gath'ın Hiçlik'ten Doğanlara has yeteneklerini, Runeterra'nın kaderini belirlemek için kullanıyor. Hiçlik'in Dehşeti, ufacık bir fırsat verilse Runeterra için nasıl bir kader seçeceğini biliyor.

Cho'Gath'ın Lig'den bıkacağı güne eyvahlar olsun.

Cho'Gath Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Cho'Gath olarak oynarken;
- Saldırılarını arada Cani Dikenler kullanarak zenginleştir, böylece aynı anda hem minyon öldürür hem de rakip şampiyonları taciz edersin.
- Şampiyonlarla Ziyafet çekmekte zorlanıyorsan, büyüyene kadar minyon yemeyi dene.
- Kazıklı Zemin'i Etobur'la birlikte yaratıklar üstünde kullanmak, Can ve Mana kazanmak için iyi bir yoldur.
Cho'Gath rakip ise;
- Can veren birkaç eşya satın almak, Cho'Gath'ın seni kolayca öldürme ihtimalini düşürür.
- Cho'Gath'ın en büyük boyutuna gelmesini engellemeye odaklan.
- Kazıklı Zemin'in oluşacağı yer daha önceden bir sis bulutuyla belli olur. Cho'Gath'ın yetenekleriyle kombo yapmasını engellemek için buna dikkat etmeye çalış.

Cho'Gath Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Etobur
Cho'Gath bir birim öldürdüğünde, Can ve Mana geri kazanır. Cho'Gath'ın seviyesinin yükselmesiyle kazandığı Can ve Mana miktarı da artar.
Kazıklı Zemin
Hedef konumda yerden kazıklar çıkararak rakip birimlerini havaya savurur ve hasar alarak yavaşlamalarına neden olur.
Yabani Çığlık
Cho'Gath'ın attığı korkunç çığlık, koni şeklinde bir alandaki rakiplere büyü hasarı verir ve onları birkaç saniyeliğine susturur.
Cani Dikenler
Cho'Gath'ın saldırıları önündeki bütün rakiplere hasar verip onları yavaşlatan ölümcül dikenler gönderir.
Ziyafet
Bir rakip birimi yutarak yüksek miktarda gerçek hasar verir. Hedef katledilirse Cho'Gath büyür ve azami can artışı kazanır.

Cho'Gath Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKâbus Cho'GathBeyefendi Cho'GathGöl Canavarı Cho'GathMüzelik Cho'GathSavaş Makinesi Cho'GathTarih Öncesi Cho'Gath