Caitlyn - Piltover Şerifi

Nişancı

Caitlyn Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 524.4 +80
Saldırı Gücü 53.66 +2.18
Saldırı Hızı 0.15 %2
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 5.674 +0.55
Zırh 22.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Caitlyn Şampiyon Hikayesi

   ''Durma, kaç. Sana birkaç dakikalık avans vereceğim.''

Piltover'ın İlerleme Şehri olarak anılmasının bir nedeni de, suç oranının inanılmaz derecede düşük olmasıdır. Gerçi durum her zaman böyle değildi; özellikle tekmaturji araştırmaları için gereken değerli kaynakları ithal eden şehir, her türden haydut ve hırsız için ideal bir hedef oluşturuyordu. Hatta bazılarına göre, Piltover Şerifi Caitlyn olmasaydı şehir çoktan organize suçun esiri olmuştu.

Hextech araştırmalarında çığır açan, zengin bir devlet adamının kızı olarak doğan Caitlyn, henüz 14 yaşındayken babasının eve dönerken saldırıya uğrayıp soyulması üzerine araştırmaya karşı sahip olduğu doğal yeteneğin farkına vardı. O gece babasının tüfeğiyle gizlice evden çıktı ve suç mahallinden iz sürerek hırsızlara ulaşmayı başardı. Ailesi başlangıçta onu bu tehlikeli hobiden uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaptı; ancak genç kız uslanmak bilmiyordu. Kızını korumak isteyen annesi, bildiği tek yöntemi uyguladı ve Caitlyn'i hafiyelik ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış tekmaturji ürünü cihazlarla donattı.

Caitlyn kısa sürede büyük ün kazandı; bunda Piltover'daki suçu tek başına yok etmesinin yanı sıra, kısa süre sonra filizlenen büyüleyici güzelliğinin de payı büyüktü. Hiçbir dava gözünü korkutmadı, hiçbir zorluk onu yıldırmadı. Şehir devletindeki en keskin nişancılardan biriydi. Kısa süre sonra Demacia, büyük soygunlar yapan gizemli bir kanun kaçağının yakalanması için Caitlyn'den yardım istedi.

Her suç mahalline süslü bir 'C' harfi yazılı bir kart bırakan bu haydut, Caitlyn'in baş düşmanı haline geldi. Caitlyn hâlâ bu soyguncunun peşinde. Bu takip, güzel şerifi Valoran'ın her köşesine götürdü. Caitlyn yolculuklarında bir yandan yeteneklerini geliştirmenin yollarını ararken bir yandan da elinden kaçmayı başaran tek avın izini bulmasını sağlayacak nüfuzu kazanmaya çalışıyor.

Caitlyn Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Caitlyn olarak oynarken;
- Çatışma sırasında bekleme süresinden çıkmış olmasını sağlamak için Yordle Kapanlarını önceden yerleştirmeye özen göster.
- İstemediğin bir hedef tarafından durdurulmasını önlemek için, Son Koz'u büyük yakın dövüşçü grupları üzerinde kullanmaktan kaçın.
- 90 Kalibrelik Ağ'ı rakipten uzağa ateşleyerek aradaki mesafeyi kapatabilir ya da duvarların üstünden atlayabilirsin.
Caitlyn rakip ise;
- Caitlyn seni Piltover Silahı ile taciz ediyorsa takımının minyonlarının arkasına saklan (başka hedeflere isabet ettikçe verdiği hasar azalır).
- Son Koz yeteneğini kullanırken önünde durursan, takım arkadaşına isabet etmesini engelleyebilirsin.
-

Caitlyn Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Tam Kafadan
Caitlyn her birkaç normal saldırıda bir ya da kapana veya ağa yakalanan hedeflere saldırırken hedefini Tam Kafadan vurur. Tam Kafadan vurmak, hedefe kritik vuruş ihtimali ile orantılı ilave hasar verir. Kapana veya ağa takılan rakiplere karşı Caitlyn'in Tam Kafadan vurma menzili iki katına çıkar.
Piltover Silahı
Caitlyn silahını 1 saniye kurarak, fiziksel hasar veren ve önündekileri delip geçen bir atış yapar. (İlk hedeften sonraki hedeflere daha az hasar verir.)
Yordle Kapanı
Caitlyn ele avuca sığmaz yordle'ları yakalamak için bir kapan kurar. Basıldığında, kapan rakip şampiyonu 1,5 saniyeliğine hareketsiz bırakır ve görünür hâle getirir.
90 Kalibrelik Ağ
Caitlyn hedefini yavaşlatan ağır bir ağ fırlatır. Tüfeğinin tepmesiyle, Caitlyn geri savrulur.
Son Koz
Caitlyn sabırla mükemmel atış için nişan alır ve olağanüstü bir menzildeki bir tek hedefe muazzam hasar verir. Rakip şampiyonlar, takım arkadaşlarını korumak için kurşunun önüne atlayabilir.

Caitlyn Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDirenişçi CaitlynŞerif CaitlynSafarici CaitlynKutup Savaşçısı CaitlynAynasız CaitlynKelle Avcısı CaitlynAy İfriti CaitlynPulsefire Caitlyn