Brand - İntikam Ateşi

Büyücü

Brand Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 507.68 +76
Saldırı Gücü 57.04 +3
Saldırı Hızı 0 %1.36
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 21.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Brand Şampiyon Hikayesi

   Lokfar diye bilinen uzak bir diyarda, Kegan Rodhe adında denizci bir haydut yaşardı. Meslektaşları gibi, Kegan da dostlarıyla birlikte engin denize açılır ve yollarına çıkacak kadar talihsiz olanların malını mülkünü çalardı. Kimilerine göre bir canavardı; kimilerine göre ise sadece bir insan... Bir gece kutup denizinde yol alırken, ıssız buzullar üzerinde dans eden tuhaf ışıklar gördü. Büyüleyici bir etkiye sahip olan bu ışıklar, ateşin pervaneleri çektiği gibi, denizcileri kendine çekti. Issız buzullara çıkan denizciler, kadim rünlerle kaplı bir mağaraya rastladı. Rünlerin anlamını çözemiyorlardı ama bu, Kegan'ı durdurmadı ve denizci, önden giderek mağaraya girdi. Gördüğü şey, buzdan bir kafesin içerisinde, havada dans eden bir alev sütunuydu. Böyle bir şeyin, hele hele böyle bir yerde yanıyor olması olanaksızdı. Gel gelelim, alevin hareketi, izleyenleri bir sirenin şarkısı gibi büyülüyor, cezbediyor ve esir ediyordu. Diğerleri geride dururken, Kegan, yaklaşıp elini ateşe uzatmaktan kendini alıkoyamadı...

Kegan Rodhe'un hatırladığı son şey bu; çünkü bedeni artık Brand'e ait. Brand, çok eski zamanlardan kalma, belki de Rün Savaşları'nda hayatını kaybetmiş bir yaratık. Eski yazıtlarda adı İntikam Ateşi olarak geçiyor. Tamamen nefret ateşinden oluşan bu yaratığın varlığının tek amacı, insanların ve yordle'ların dünyasını kül etmek. Hiç kimse Brand'in Valoran'a giden yolu nasıl bulduğunu bilmiyor; ama geldiği gibi katliama başladı. Demacian güçleri tarafından alt edilen Brand'in önüne bir seçenek sunuldu: Lig'in sınırları içinde dövüş ya da öl. Doğal olarak, yıkıcı güçlerini Lig'de kullanmaya karar verdi... Şimdilik.

''Burası yanacak; uçuşan küllerle ya da rüzgârın nefesiyle değil, benim intikamımla.''
--Brand

Brand Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Brand olarak oynarken;
- Yangın büyüsüyle rakiplerinin alev almasını sağlayarak, minyonlarının yanında durmalarını engelleyebilirsin.
- Brand'in farklı durumlarda verdiği hasarı en üst düzeye çıkarmak için, yeteneklerini farklı kombinasyonlar halinde kullanabilirsin.
- Kundakçılık rakipler arasında gelişigüzel sıçrar. Bu yüzden aynı hedefe birden çok vuruş yapmak istiyorsan, onu küçük rakip grupları üzerinde kullan.
Brand rakip ise;
- Brand'in kombosunun başlayabilmesi için bir yeteneğinin hedefini bulması gerekir. Ateş Topu ya da Alev Sütunu'nu savuşturmak, ritmini bozacaktır.
- Brand, Volkan yeteneğini etkinleştirirken takım arkadaşlarından uzağa kaçmaya çalış. Başlangıçtaki saldırı hızı düşüktür; böylece takımın kaçmaya fırsat bulabilir.
- Brand'in pasif yeteneği, bir arada hareket eden takımlara karşı büyük avantaj elde etmesini sağlar. Karşınızda Brand varsa, takım arkadaşlarından ayrı durmaya çalış.

Brand Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Alev
Brand'in büyüleri, hedeflerinin alev alarak 4 saniye içinde azami can miktarlarının %2'si kadar büyü hasarı almalarını sağlar. Bu etki 3 defaya kadar birikebilir. Alev, herhangi bir şampiyon ya da büyük canavar üzerinde azami yüke ulaştığında kararsız hâle gelir ve 2 saniye sonra kurbanının etrafındaki devasa bir alana hasar vererek patlar.
Ateş Topu
Brand, büyü hasarı veren bir ateş topu fırlatır. Hedef önceden alev almışsa, Ateş Topu hedefi 1,5 saniyeliğine sersemletir.
Alev Sütunu
Brand kısa bir aradan sonra hedef bölgede bir Alev Sütunu oluşturarak bölgedeki rakip birimlere büyü hasarı verir. Önceden alev almış birimler %25 ek hasar alır.
Yangın
Brand güçlü bir patlama yaratarak hedefine büyü hasarı verir. Hedef alev almışsa, Yangın yakındaki rakiplere sıçrar.
Volkan
Brand'in ortaya çıkardığı yıkıcı ateş seli, 5 defaya kadar her sıçrayışında büyü hasarı verir. Bu ateş seli, sıçrarken şampiyonlardaki Alev yüklerini azami değere çıkarmaya öncelik verir. Hedeflerden biri önceden alev almışsa, Volkan bu hedefi kısa süreliğine yavaşlatır.

Brand Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKıyamet Ateşi BrandVandal BrandBuz Alevi BrandZombi BrandRuh Ateşi Brand