Blitzcrank - Büyük Buharlı Golem

Tank / Savaşçı

Blitzcrank Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.6 +95
Saldırı Gücü 61.54 +3.5
Saldırı Hızı 0 %1.13
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 8.51 +0.75
Zırh 24.38 +4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Blitzcrank Şampiyon Hikayesi

   Zaun, hem sihrin hem de bilimin ters gittiği bir yerdir. Deneylerin kontrolsüz doğası, şehri epey hırpalamıştır. Ancak Zaun'un hoşgörülü kısıtlamaları, şehrin araştırmacılarına ve mucitlerine bilimin sınırlarını ister iyi ister kötü sonuçlarla daha hızlı zorlayabilmeleri için epey esneklik tanıyor.

İşte bu koşullar altında Zaun'daki Tekmaturji Üniversitesi'nden bir grup doktora öğrencisi, akıllı buharlı otomasyon alanında bir atılım yaptı. Yapıtları, yani buharlı golem Blitzcrank, Zaun'un, koşulların genellikle insan gözetmenlere uygun olmadığı zehirli atık arıtım işinde, anında kararlar vererek yardımcı olması için geliştirilmişti. Ancak kısa zamanda beklenmedik davranışlar sergilemeye başladı.

Zaman içinde bilim adamları, golemin bir öğrenme süreci sergilediğini tespit etti ve Blitzcrank bir anda şöhrete kavuştu. Ama maalesef sık sık görüldüğü üzere, golemin yaratılmasının övüncünü üstlenen başka biri oldu; Stanwick Pididly adında bir profesör. Fakat çoğu kişi artık gerçeği biliyor. Bundan sonra çıkan yasal şamatanın ardından, gerçekte iki tarafın da golemin iyiliğini gözetmediği ortaya çıktı ve Blitzcrank alçakgönüllülükle özgürlüğünü talep etti.

Halkın ezici desteğiyle beraber Blitzcrank'in tamamen bağımsız, bilinçli bir varlık olduğunu ilan etmek, özgürlükçü Zaun Meclisi'nin sadece birkaç haftasını aldı. Anlaşmazlıklardan rahatsız olan ve eşsiz bir varlık olarak kendisine uygun bir yer bulunmadığını hisseden golem, Zaun'dan ayrıldı. Şimdilerde ise günün birinde yuva diyebileceği bir yer bulma umuduyla Valoran diyarlarını arşınlıyor.

Yoluna çıkacak herhangi bir şeyi tepeleyebilen Blitzcrank, çelik kabuğunu çevreleyen demir iskeletinin içinde aslında altın bir kalp taşıyor.

Blitzcrank Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Blitzcrank olarak oynarken;
- Roket El, Güç Yumruğu ve Statik Alan sırasıyla yapacağın üçlü kombinasyon, tek bir rakibi mahvedebilir.
- Blitzcrank'ın tutuşuyla rakibi kule menziline çektikten sonra Güç Yumruğu kullanarak, kulenin rakibe birkaç vuruş yapmasını sağlayabilirsin.
-
Blitzcrank rakip ise;
- Blitzcrank'in pasif özelliği olan Mana Bariyeri, can değeri azaldığında bir kalkan görevi görür.
- Minyonların arkasında durarak Roket El'den korunabilirsin. Blitzcrank'in Roket El'i, yalnızca karşılaştığı ilk hedefi çeker.
-

Blitzcrank Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Mana Bariyeri
Blitzcrank'in can değeri %20'nin altına düşerse, Mana Bariyeri aktif hale gelir. Bu da 10 saniyeliğine manasının %50'sine eşit bir mana kalkanı yaratır. Mana Bariyeri 90 saniyede sadece bir kez ortaya çıkabilir.
Roket El
Blitzcrank sağ elini ateşler; fırlayan el, yoluna çıkan bir rakibin hasar görmesine ve Blitzcrank'e doğru çekilmesine yol açar.
Gazla
Blitzcrank kendini aşırı yükleyerek büyük oranda Hareket ve Saldırı Hızı kazanır. Etki sona erdikten sonra, geçici olarak yavaşlar.
Güç Yumruğu
Blitzcrank yumruğuna güç vererek bir sonraki saldırısının iki kat hasar vermesini ve hedefini havaya savurmasını sağlar.
Statik Alan
Pasif olarak yıldırımların yakındaki bir rakibe hasar vermesini sağlar. Ayrıca, Blitzcrank bu yeteneği etkinleştirerek, yakındaki rakiplere hasar verip, onları 0,5 saniyeliğine susturabilir. Ama bu durumda, Statik Alan yeniden kullanılabilir hale gelene kadar pasif yıldırımlar ortaya çıkmaz.

Blitzcrank Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümPaslı BlitzcrankKaleci BlitzcrankPata Küte BlitzcrankYolların Kralı BlitzcrankBen de İnsanım BlitzcrankiBlitzcrankRiot BlitzcrankBölüm Arası Canavarı Blitzcrank