Bard - Kozmik Koruyucu

Destek / Büyücü

Bard Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 535 +89
Saldırı Gücü 52 +3
Saldırı Hızı 0 %2
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.4 +0.55
Zırh 25 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Bard Şampiyon Hikayesi

   Bard, fanilerin aklının ve hayalinin alamayacağı alemlerde gezinip durur. Valoran'lı nice büyük alim, bu gizemli seyyahın hikmetini anlamaya ömürlerini adadı. Valoran tarihi boyunca bu esrarengiz ruha pek çok isim layık görüldü. Kozmik Berduş ve Gizemli Koruyucu gibi isimler, Bard'ın gerçek gayesini yansıtmada pek yeterli olmuyor ne yazık ki. Evrenin sırrına varılamaz yapısı tehlikeye düştüğünde, Bard vesayeti altında olanları kaçınılmaz sondan saptırır.

Bard Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Bard olarak oynarken;
- Micin saldırılarını güçlendirmek için tını toplamak elbette önemli, ama koridordaki arkadaşını ihmal etme sakın! Sihirli Yolculuk ile koridora dönerken yanında takımından birini de getir, dönüşün muhteşem olsun.
- Koruyucunun Mabedi tam güce ulaştığında daha fazla iyileştirir, kullandıktan sonra biraz beklemen iyi olur.
- Sihirli Yolculuk geçitlerinden rakiplerin de faydalanabildiğini ve ulti yeteneğinin dost düşman herkes üzerinde etkili olduğunu unutma!
Bard rakip ise;
- Bard'ın açtığı Sihirli Yolculuk geçitlerini rakipleri de kullanabilir. Güvenli olduğuna inanıyorsan peşinden gidebilirsin.
- Bard'ın iyileştirme mabetlerini üzerinden geçerek yok edebilirsin. Bard'ın takım arkadaşlarının bunlardan faydalanmasına izin vermemeye çalış.
- Bard'ın ulti yeteneği olan Kader Birliği; takım arkadaşları, rakipler, canavarlar ve kuleler üstünde etkilidir. Bazı durumlarda senin de etkisine girmen avantajlı olabilir!

Bard Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Gezginin Çağrısı
Bard'ın varlığı, sihirli tınıların belirmesine neden olur ve bu tınılar toplandığında Bard'a deneyim, mana ve hız patlaması kazandırır. Bir de, Bard'ın peşine takılıp ona saldırılarında yardımcı olan küçük ruhlar vardır. Tını toplamak, micin adındaki bu ruhların oyun ilerledikçe güçlenmesini sağlar.
Kozmik Bağ
Bard'ın yaptığı büyü atışı, isabet ettiği ilk rakibi yavaşlattıktan sonra yoluna devam eder. Duvara çarparsa isabet ettiği ilk rakibi sersemletir, başka bir rakibe isabet ederse ikisini birden sersemletir.
Koruyucunun Mabedi
Ortaya çıkardığı iyileştirme mabedi, yerde kısa bir süre geçirdikten sonra güçlenir ve takım arkadaşlarından ilk dokunanı iyileştirerek kaybolur.
Sihirli Yolculuk
Bard yakındaki duvar veya arazi üzerinde bir kapı açar. Dost ve rakip şampiyonlar kapının girişine doğru hareket ederek tek yönlü olarak kapının çıkışına seyahat edebilir.
Kader Birliği
Bard, hedef konuma yolladığı ruh enerjisi ile etki alanı içindeki bütün şampiyonları, minyonları, canavarları ve kuleleri kısa süreliğine dondurur.

Bard Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümAğaç Ata BardKartopu Savaşı BardOzan Bard