Azir - Kumların İmparatoru

Büyücü / Nişancı

Azir Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 524.4 +80
Saldırı Gücü 52 +2.8
Saldırı Hızı -0.02 %1.5
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6.924 +0.55
Zırh 19.04 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Azir Şampiyon Hikayesi

   ''Shurima, bir zamanlar Runeterra'nın medar-ı iftiharıydı. Onu tekrar eski günlerine döndüreceğim.''

Ölümsüzlüğün eşiğine yaklaşmış gururlu bir adam olan Azir, çok eski zamanlarda Shurima'nın ölümlü bir imparatoruydu. Zaferlerin en büyüğünü yaşarken kibri yüzünden ihanete uğradı ve öldürüldü. Şimdiyse aradan geçen bin yılın ardından Yükseliş'e ermiş, muazzam bir güçten oluşan bir varlık olarak tekrar doğdu. Kumlara gömülmüş şehri tekrar ayağa kalkarken Azir, Shurima'yı eski görkemli günlerine döndürmenin peşinde.

Azir Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Azir olarak oynarken;
- İleri!'de biriken askerlerin hepsini kullanmamaya çalış. Topyekun saldırılar harici, askerlerden birini cepte tut. Kaçman gerektiğinde veya ilkini yanlış yere koyduğunda ikincisini kullanırsın.
- Askerleri koridorda rakibin şampiyonları ile minyonları arasına koy. Böylece, askerleri hem son vuruş yapmada kullanabilir, hem de koridor rakibine karşı tehdit oluşturmada kullanabilirsin.
- İmparatorluk Muhafızları'nı öncelikle savunmaya yönelik bir yetenek olarak düşün. Rakip sana veya takım arkadaşlarına saldırdığında bu yeteneği kullan. Takım arkadaşların çağrılan askerlerin arasından geçip gidebilir, rakibin yakın dövüş şampiyonlarına karşı yeteneğin bu yönünü avantaja çevirebilirsin.
Azir rakip ise;
- Azir hasar vermek için askerlerini kullanır ama yerlerini çok sık değiştiremez. Askerlerin hareketsiz kaldıkları süreleri kendi menfaatine çevirmeye bak.
- Azir'in uzun bir zaman aralığına yayılmış muazzam hasar potansiyeli vardır ancak diğer büyücüler gibi öyle birden uygulayabileceği ani hasara sahip değildir. Azir karşılaşmayı kendi lehine çevirmeden önce ani hasarla onu etkisiz hale getirmeye çalış.
- Kumdan Askerleri kızgın közler gibi düşün. Közün üstünde durma.

Azir Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Shurima'nın Mirası
Azir yok edilen dost ya da rakip kulelerinin kalıntılarından Güneş Kursu oluşturabilir.
Kumların Fatihi
Azir, tüm Kumdan Askerlere belli bir konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri bütün hedeflere büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine yavaşlatma etkisi uygular.
İleri!
Azir'in çağırdığı Kumdan Asker, onun yerine yakındaki hedeflere saldırır. Azir'in normal saldırıları yerine geçen bu saldırılar, Kumdan Asker'in menzili dahilindeki hedeflere yapılabilir ve bir hat üzerindeki rakiplere büyü hasarı verir. İleri! ayrıca pasif olarak Azir'e ve Kumdan Askerlere saldırı hızı verir.
Kayan Kumlar
Azir bir Kumdan Asker'e doğru atılarak çarptığı rakiplere hasar verir. Azir bir rakip şampiyona çarparsa bir kalkana sahip olur.
İmparatorluk Muhafızları
Azir'in çağırdığı askerler, yan yana dizilerek ileriye doğru atılır ve rakipleri geriye savurarak, onlara hasar verir.

Azir Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGalaktik AzirÖlülerin Efendisi AzirSKT T1 AzirSavaş Ustası Azir