Anivia - Buz Ankası

Büyücü / Destek

Anivia Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 467.6 +70
Saldırı Gücü 51.376 +3.2
Saldırı Hızı 0 %1.68
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 5.574 +0.55
Zırh 21.22 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Anivia Şampiyon Hikayesi

   Freljord'un en eski koruyucularından biri olan Anivia, en soğuk kış ikliminin ve buz büyüsünün vücut bulmuş hali. Diyarın tüm gücüne ve gazabına hükmeden bu varlık, kar fırtınası ve sert rüzgârı kontrol ederek memleketini savunuyor. Bu iyiliksever ama esrarengiz yaratık; hayatının, ölümünün ve yeniden doğuşunun her anında Freljord'a göz kulak olmakla görevli.

Hiç erimeyen buz tabakası gibi, Anivia da Freljord'un değişmez bir parçası. Ölümlüler bu donmuş topraklara ayak basmadan çok önce bile o buradaydı; burada sayısız ömür yaşadı, bir o kadar da öldü. Ebedi döngüsünün başlangıcı ve bitişi; öfkeli fırtınaların dinişinden, buz devirlerinin gelişine ve gidişine kadar pek çok büyük değişimin habercisi oldu hep. Derler ki buz ankası öldüğünde, bir devir kapanır; tekrar doğduğunda ise, yeni bir çağ başlar.

Anivia'nın geçmiş yaşamları hafızasından silinmiş olsa da, o amacının farkında: Freljord'u ne pahasına olursa olsun korumak.

Anivia en son yeniden doğduğunda, güçlü ve birleşmiş bir insan kabilesinin yükselişine tanık oldu. Kabile gelişirken, o da toprakları gururla korudu; ama bu birlik uzun sürmeyecekti. Büyük kabile üçe ayrıldı; Anivia, Freljord halkının birbirine düşmesini kederle izledi. Memleketini paramparça eden karmaşayı dindirmeye çalışırken, daha büyük bir tehlikenin varlığını hissetti: Toprağın derinliklerinde büyüyen, eski mi eski bir kötülük. Korku içinde, buzun sahip olduğu saf büyünün karardığını ve yozlaştığını hissetti. Kötülük, suya damlayan kan gibi Freljord'a yayıldı. Kaderinin, diyarın gücüne bağlı olduğunun farkında olan Anivia, böyle bir kötülüğün bu topraklara kök salması halinde aynı karanlığın kalbine de gireceğini biliyordu. Buz Ankası artık sıradan bir bekçi olarak kalamazdı; harekete geçmeliydi.

Anivia kısa sürede Ayaz Okçu Ashe ile müttefik oldu. Ashe de, birleşmiş Freljord'un, diyarın acılarına son vereceğini düşünüyordu; Anivia, kabile liderine yardım elini uzattı. Şimdi, ufukta savaş var; Anivia barış için mücadele vermeye hazırlanıyor ama kaçınılmaz kaderinin de farkında. Bir gün, kötülük buzdan fışkıracak; Anivia onu yok etmek zorunda, bedeli ne olursa olsun.

''Ben tipinin öfkesi, rüzgârın şiddeti ve buzun soğuğuyum. Ben, Freljord'um.''
-- Anivia

Anivia Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Anivia olarak oynarken;
- Buz Kütlesi ile Ayaz Yanığı'nın zamanlamasını tutturmak, yıkıcı kombinasyonlar ortaya çıkarabilir.
- Anivia Buzul Fırtınası için Mana'ya muhtaçtır. Mana veren eşyalar seçmeye ya da Sihirdar Vadisi'ndeki Mavi Gözcü güçlendirmesini edinmeye çalış.
- Rakip şampiyonların Anivia'nın yumurtasını oyunun başlarında öldürmesi oldukça zor olabilir. Saldırgan oynayarak bu fırsattan faydalan.
Anivia rakip ise;
- Anivia koridorda ilerlerken saldırmaya çalış. Birkaç kişiyle beraber saldırmak, yumurtasının öldüğünden emin olmanı kolaylaştırır.
- Eğer menzilli saldıran bir şampiyon kullanıyorsan, yeterince uzakta dur; böylece Buz Kütlesi'ni daha kolay savuşturabilirsin.
- Anivia ile koridorda dövüşmeye çalış. Ormanda, düşük kademeli Buz Duvarı ile yolunu tıkayabilir.

Anivia Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Yeniden Doğuş
Ölmek üzereyken Anivia, bir yumurtaya dönüşür. Yumurta altı saniye hayatta kalabilirse, Anivia yeniden doğar.
Buz Kütlesi
Anivia kanatlarını kavuşturarak, rakiplerine doğru ilerleyen, yoluna çıkan herkesin donmasına ve hasar görmesine neden olan bir buz kütlesi ortaya çıkarır. Buz kütlesi patladığında, belli bir alana orta derecede hasar vererek bölgedeki herkesi sersemletir.
Buz Duvarı
Anivia havadaki nemi yoğunlaştırarak, her tür hareketi engelleyen, geçilmez bir buz duvarına dönüştürür. Duvar, kısa bir süre sonra eriyerek yok olur.
Ayaz Yanığı
Anivia, kanatlarını çırparak hedefine dondurucu bir rüzgâr gönderir ve düşük bir miktar hasar verir. Hedef, kısa süre önce Buz Kütlesi ile sersemletilmiş ya da tamamen gelişmiş bir Buzul Fırtınası'ndan hasar almışsa iki kat hasar alır.
Buzul Fırtınası
Anivia şiddetli bir buz ve dolu sağanağı başlatarak rakiplerine hasar verir ve ilerleyişlerini yavaşlatır.

Anivia Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümTakım Ruhu AniviaYırtıcı Kuş AniviaNoxus Avcısı AniviaHextech AniviaKara Buz AniviaTarih Öncesi AniviaKarnaval Anivia