Amumu - Hüzünlü Mumya

Tank / Büyücü

Amumu Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 613.12 +84
Saldırı Gücü 53.384 +3.8
Saldırı Hızı -0.02 %2.18
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 8.878 +0.85
Zırh 23.544 +3.8
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Amumu Şampiyon Hikayesi

   ''Ölülerden bile daha yalnız olmak mümkün.''

Shurima'lı yalnız ve melankolik Amumu, bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış dolaşıyor. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğundan, sonsuza dek yapayalnız kalmaya mahkûm. Onu gördüğünü iddia edenler ufak yapılı, yosun rengi, sargılarla kaplı Amumu'yu yaşayan bir cesede benzetiyor. Amumu, nesiller boyu anlatılan ya da dile getirilmeyen pek çok efsaneye konu olmuş; öyle ki, artık ona dair neyin gerçek neyin yalan olduğunu ayırt etmek imkansız bir hâl almış durumda.

Amumu Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Amumu olarak oynarken;
- Amumu takım arkadaşlarına çok bağımlıdır. Bu yüzden, en fazla verimi elde etmek için dostlarınla birlikte aynı koridorda ilerlemeye çalış.
- Bekleme Süresinde Azalma, Amumu'da çok etkilidir; ama bunu sağlayacak eşyaları toplamak genellikle zordur. Niteliklerinden ödün vermeden Bekleme Süresinde Azalma elde etmek için, her fırsatta Mavi Gözcü güçlendirmesini almaya çalış.
- Gözyaşı Seli, diğer tanklara karşı çok etkili bir yetenektir. Bu yüzden rakiplerinin karşısına çıktığında olabildiğince yüksek Can sahibi olmaya bak.
Amumu rakip ise;
- Amumu'nun ultisi kullanılabilir olduğunda takım arkadaşlarına yakın durmaktan kaçın.
- Değişken hareketler ya da minyon dalgalarının arkasına saklanmak, Amumu'nun Sargı Atışı'yla bir kavga başlatmasını zorlaştıracaktır.
- Amumu'nun Gözyaşı Seli, ilk başta Can veren eşyaları satın almayı riskli bir plan haline getirir.

Amumu Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Lanetli Dokunuş
Amumu'nun normal saldırıları rakipleri 3 saniyeliğine Lanetler ve karşılaştıkları her büyü hasarından %10 ilave gerçek hasar almalarını sağlar.
Sargı Atışı
Amumu, bir hedefe yapışkan bir sargı fırlatıp kendini ona doğru çeker ve hedefin sersemleyip hasar almasını sağlar.
Gözyaşı Seli
Yakındaki rakipler acı içinde kalarak her saniye azami can değerlerinin belli bir oranını kaybeder ve üstlerindeki lanetler yenilenir.
Sinir Krizi
Amumu'nun aldığı fiziksel hasarı kullanıldığı sürece azaltır. Amumu hiddetini serbest bırakarak, çevresindeki rakiplere hasar verebilir. Amumu her darbe aldığında, Sinir Krizi'nin bekleme süresi 0,5 saniye azalır.
Hüzünlü Mumya'nın Laneti
Amumu çevresindeki rakip birimleri sargıya dolayarak lanetler ve onlara hasar verirken, saldırmalarını ya da hareket etmelerini engeller.

Amumu Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümFiravun AmumuVancouver'lı AmumuEmomuİade Hediye AmumuBalo Mağduru AmumuKüçük Şövalye AmumuHüzünlü Robot AmumuParti Canavarı Amumu