Alistar - Minotor

Tank / Destek

Alistar Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 613.36 +106
Saldırı Gücü 61.1116 +3.62
Saldırı Hızı 0 %2.125
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 8.678 +0.85
Zırh 24.38 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Alistar Şampiyon Hikayesi

   Büyük Duvar'ın Minotor kabilelerinden çıkmış en güçlü savaşçılardan biri olan Alistar, kabilesini Valoran'ın pek çok tehlikesinden korudu; ta ki Noxus ordusu gelene kadar. Alistar, General Boram Darkwill'in oğlu ve Noxus keşif ordularının komutanı Keiran Darkwill'in entrikaları sonucunda köyünden ayrılmak zorunda kaldı. Geri döndüğünde köyünü alevler içinde buldu; ailesi ise katledilmişti. Öfkeyle böğürerek, Noxus'un en seçkin askerlerinden oluşan koca bir alaya saldırarak yüzlercesini katletti. Sadece Noxus'un en yetenekli sihirdarlarının müdahalesi, Alistar'ın öfkesini dizginleyebildi. Zincirlerle Noxus'a getirilen Alistar, gladyatör arenası Fleshing'de Noxus'un ileri gelenlerinin eğlencesi için bitmek bilmez dövüşlere girerek yıllar geçirdi.

Alistar'ın bir zamanlar asil olan ruhu yavaş yavaş lekelenmeye başladı. Ayelia adlı hizmetçi kızın arkadaşlığı olmasaydı, Alistar deliliğe çoktan teslim olurdu. Ayelia'nın iyilikleri bununla sınırlı değildi; genç kız Alistar'ın kaçmasına da yardım etti. Özgür kalan Alistar, bir gün Noxus'tan intikam almayı ve umutlarını yeniden yeşerten kızı bulmayı umarak, yeni kurulan League of Legends'a (Efsaneler Ligi) bir şampiyon olarak katıldı. Başlarda şampiyonluğun getirdiği popülerliği istemese de, daha sonra şöhretin getirdiği gücün farkına varan Alistar, Noxus tarafından ezilenlerin sesi haline geldi. Hatta Noxus ordusunun gizli kalmasını istediği bazı gerçekleri de su yüzüne çıkartarak Noxus soylularının nefretini kazandı. Alistar'ın yardımsever davranışlarıyla kazandığı çeşitli ödüller, League of Legends'a getirdiği hiddet ve yıkıma ilginç bir tezat oluşturdu.

Bir sihirdar olarak boğayı boynuzlarından yakalamaya niyetliysen, Alistar'ın bu konuda söyleyeceği birkaç şey olabilir.

Alistar Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Alistar olarak oynarken;
- Unufak Et'i kullanmak, Tos için daha uygun bir yere geçmeni sağlayabilir.
- Hareket hızı Alistar için çok önemlidir. Hangi çizmeleri satın alacağını iyi düşün.
- Sıçra yeteneğini kullanarak rakibini gafil avlayabilir ve Unufak Et ile Tos'u kullanarak onu takım arkadaşlarının ortasına savurabilirsin.
Alistar rakip ise;
- Alistar epey sıkıntı yaratır ama çok da dayanıklıdır, daha zayıf hedeflere yönelmeye çalış.
- Kulelerin etrafında Unufak Et - Tos kombolarına dikkat et.
- Alistar ultisini kullandığında, ona saldırmadan önce geriye çekilmek ve etkisinin geçmesini beklemek genellikle daha iyi olur.

Alistar Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Zafer Narası
Alistar rakip şampiyonları sersemlettiğinde, onların yerini değiştirdiğinde veya yakında rakipleri katledildiğinde kükremesine güç toplar. Gücünü tamamen topladığında kendisini ve yakındaki tüm takım arkadaşlarını iyileştirir.
Unufak Et
Alistar yere şiddetli bir darbe indirerek yakınındaki rakiplere hasar verir ve onları havaya savurur.
Tos
Alistar koşup hedefine tos vurarak hasar verir ve hedefi geri savurur.
Ezgeç
Alistar yakındaki rakip birimleri dümdüz eder, birimlerin içinden geçebilir ve bir rakip şampiyona hasar verirse yük kazanır. Alistar'ın yükleri tamamen dolduktan sonra bir rakip şampiyona yönelik ilk normal saldırısı ilave hasar verir ve hedefini sersemletir.
Kırılmaz İrade
Alistar vahşi bir kükremeyle üstündeki tüm kitle kontrolü etkilerinden kurtulur. Ayrıca kükremenin etki süresi boyunca daha az fiziksel hasar ve büyü hasarı alır.

Alistar Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKara AlistarAltın AlistarMatador AlistarUzunboynuz AlistarZincirkıran AlistarZebani AlistarLibero AlistarYağmacı AlistarSKT T1 AlistarMö Mö Alistar