Akali - Gölgenin Yumruğu

Suikastçı

Akali Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 587.8 +85
Saldırı Gücü 58.376 +3.2
Saldırı Hızı -0.1 %3.1
Hareket Hızı 350
Can Yenileme 8.342 +0.65
Zırh 26.38 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Akali Şampiyon Hikayesi

   Ionia Adaları'nda kendini dengeyi korumaya adamış kadim bir tarikat var. Düzen, karmaşa, ışık, karanlık; kâinatın yaradılışı gereği, her şey mükemmel bir uyum içinde olmalı. Kinkou adıyla bilinen bu tarikat, dünya üzerinde amaçlarını gerçekleştirmeleri için üç gölge savaşçısını görevlendirdi. Bu gölge savaşçılarından biri olan Akali, Ağacın Budanması adı verilen kutsal görevi üstlenmiştir: Valoran'ın dengesini tehlikeye atanları ortadan kaldırmak.

Umut vaat eden bir dövüş sanatları ustası olan Akali, yumruk yapmayı öğrendiği andan itibaren annesinden eğitim almaya başladı. Annesi, tek ilkeye dayalı, amansız ve affetmez bir disipline sahipti: ''Yapılması gerekeni yaparız.'' On dört yaşında Kinkou tarafından tarikata alındığında, Akali kalın bir zinciri bir el darbesiyle kırabiliyordu. Hiç şüphe yoktu; Gölgenin Yumruğu unvanını annesinden devralacaktı. Gölgenin Yumruğu olarak yaptıkları, bazılarına ahlaki açıdan tartışılır gelse de, Akali'ye göre hepsi annesinin şaşmaz öğretilerinin doğrultusunda yapılmıştı. Akali şimdi Valoran'ın dengesini sağlamak için arkadaşları Shen ve Kennen'le birlikte çalışıyor. Bu kutsal amacın, üçlüyü Adalet Meydanlarına götürmesi hiç de şaşılacak bir şey değil.

''Gölgenin Yumruğu, ölümün örtüsünün ardından saldırır. Dengeyi engellemeye çalışma.''

Akali Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Akali olarak oynarken;
- Akali zayıf karakterleri öldürmekte ustadır. Bırak, saldırıya takımın başlasın ve zayıf düşenlere arkadan saldır.
- Gölge Özü biriktirmekle, azami yüke ulaşmadan önce Gölge Dansı'nı kullanmak arasında bir denge tuttur.
-
Akali rakip ise;
- Akali, Alacakaranlık Perdesi'nin ardında görünmez olsa da alan etkili büyülerle hasar görebilir.
- Akali, Alacakaranlık Perdesi'nin neresinde başlayacağına, perde bir duvarın ötesine uzansa bile yeteneği kullanmadan önce karar verebilir.
- Can değerin düşükse ve Akali'nin ultisinde birkaç yük varsa üssüne dön.

Akali Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
İkiz Disiplin
Akali'nin ilk iki saldırısı güçlenir. İlk saldırı Akali'yi iyileştirirken ikinci saldırı ilave büyü hasarı verir. İkiz Disiplin, kullanıldıktan kısa bir süre sonra kendiliğinden yenilenir.
Suikastçının Damgası
Akali kamasını hedefe savurarak Büyü Hasarı verir ve hedefi 6 saniyeliğine damgalar. Akali'nin damgalı hedeflere karşı yaptığı yakın dövüş saldırıları damganın kaybolmasına yol açarak hasar verir ve Akali'nin Enerjisini yeniler.
Alacakaranlık Perdesi
Akali yakındaki bir konuma ışınlanıp önceki konumunda bir duman örtüsü bırakır. Perdenin içindeyken Akali görünmez olur ve hareket hızı kazanır. Saldırdığında ya da yetenek kullandığında kısa süreliğine görünür hale gelir. Duman perdesine giren rakiplerin hareket hızları azalır.
Hilal Vuruşu
Akali kamalarını savurup ilave saldırı gücü ve yetenek gücü değerlerine bağlı olarak hasar verir. Hilal Vuruşu bir birimi katlettiğinde bekleme süresi kısalır.
Gölge Dansı
Akali gölgeler arasında ilerleyip hedefine atılarak hızla saldırır ve birikmiş Gölge Özü yüklerinden birini kullanarak hasar verir. Akali zamanla Gölge Özü biriktirir. Biriken Gölge Özü sayısı en fazla 3 olabilir.

Akali Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDeşergeçer AkaliKızıl AkaliFırtına Forvet AkaliHemşire AkaliKanlı Ay AkaliGümüşdiş AkaliKelle Avcısı AkaliSuşici Akali