Aatrox - Darkin Kılıcı

Savaşçı / Tank

Aatrox Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 580 +85
Saldırı Gücü 60.376 +3.2
Saldırı Hızı -0.04 %3
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 6.59 +0.5
Zırh 24.384 +3.8
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Aatrox Şampiyon Hikayesi

   Aatrox, Darkin adıyla bilinen bir ırkın son beş üyesinden biri olan efsanevi bir savaşçı. Devasa kılıcını büyük bir zarafet ve ustalıkla taşıyor, üzerine gelen orduları biçerken, büyüleyici bir görünüm arz ediyor. Aatrox'un canlı gibi duran kılıcı, karşısında düşen her rakibin kanını içerek sahibini güçlendirip, çıktığı kıyım seferini ateşliyor.

Aatrox hakkındaki bilinen ilk öykü, yazılı tarih kadar eski. Bu öykü, sadece Müdafîler ve Büyücü Krallar olarak bilinen iki büyük taraf arasındaki savaşı anlatıyor. Büyücü Kralların kazandığı ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmanın eşiğine getirmişti. Son çatışmada, Müdafîler ordusu sayıca azdı, yorgundu ve silahsızdı. Yenilgi kaçınılmaz görünüyordu.

Tüm umutlar tükenmişken, Müdafîlerin arasında Aatrox belirdi. Birkaç kelimeyle askerleri kanlarının son damlasına kadar savaşmaya sevk ettikten sonra, kendini savaş alanına attı. Varlığı, ümitsiz haldeki savaşçılara esin kaynağı oldu. Başlangıçta, bu meçhul kahramanın düşmanları katledişini ağızları açık izlediler; bedeni ve kılıcı tek bir varlıkmışçasına, uyum içinde hareket ediyordu. Kısa süre sonra, savaşçılar kendilerini dövüşmek için yanıp tutuşur halde buldular. Aatrox'un peşinden çatışmaya daldılar; her biri, on kişinin gücüyle dövüşüyordu. Sonunda, mucize olarak tanımlanabilecek bir zafer elde ettiler.

Aatrox o savaştan sonra ortadan kayboldu; ama Müdafî ordusunun keşfettiği öfke için aynı şey söylenemezdi. Kazandıkları şaşırtıcı zafer, yenilerini doğurdu. Sonunda evlerine döndüklerinde, kahraman gibi karşılandılar; ama tüm uygarlıklarını yok olmaktan kurtarmalarına rağmen; karanlık, her bir savaşçının zihninde yer etmişti. İçlerinde bir şeyler değişmişti. Zamanla, savaşa dair anıları silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerçek aldı: Yaptıkları kahramanlık, aslında kendi elleriyle işlenmiş birer vahşet suçuydu.

Buna benzer öyküler, pek çok kültürün efsanelerinde yer etmiş halde. Hepsine inanmak gerekirse, Aatrox'un varlığı, tarihin en önemli savaşlarından bazılarının gidişatını değiştirmiş olmalı. Bu öyküler onu karanlık devirlerde gelen bir kurtarıcı olarak anlatsa da, Aatrox'un gerçek mirası, çatışma ve savaşla dolu bir dünya olabilir.

''Bazıları onur için savaşır, bazıları şan için. Önemli olan tek şey, savaşman.''
-- Aatrox

Aatrox Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Aatrox olarak oynarken;
- Cehennem Gazabı çatışmalarda büyük fayda sağlar; bu yüzden Kan Kuyusu boşken çatışmaya girmekten kaçın.
- Eşya seçimlerinde can çalma veya düşük bir miktar savunmaya yatırım yapmak, Aatrox'a Cehennem Gazabı'ndan en iyi şekilde yararlanmak için daha fazla zaman sağlayıp büyük iş görür.
- Kıyım, çatışmaların gidişatını değiştirmek için biçilmiş kaftandır. Faydalarını en üst düzeye çıkarmak için doğru zamanda kullanmaya çalış.
Aatrox rakip ise;
- Aatrox Cehennem Gazabı etkisindeyken çok daha güçlü olduğu için Kan Kuyusu'nu doldurabildiği durumlarda onunla çatışmaya girerken temkinli ol.
- Aatrox bulunduğun yere doğru Karanlık Uçuş gerçekleştirdiğinde çarpışma alanının merkezinden uzaklaşarak havaya savrulmaktan kurtulmaya çalış.
- Aatrox verdiği hasar ve hayatta kalma konusunda normal saldırılarına güvenir; Randuin'in Alameti veya Donmuş Yürek alarak Aatrox'un saldırı hızını düşürmek, iki unsuru da azaltma konusunda çok yararlı olacaktır.

Aatrox Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kan Kuyusu
Aatrox yetenekleriyle Kan Kuyusu'nu doldurur. Kuyu dolduğunda Aatrox şampiyonlar veya canavarlarla çatışma halinde kaldığı süre boyunca Cehennem Gazabı'na kapılarak saldırı gücü, saldırı hızı ve ölümcül hasardan sağ kurtulma becerisi kazanır.
Karanlık Uçuş
Aatrox havalanıp hedef noktaya darbe indirerek, çarpma alanının ortasındaki rakiplerin hasar görmesine ve savrulmasına yol açar.
Can Alan / Kan Bedeli
Açıkken, Aatrox her üçüncü ardışık saldırısında ilave hasar verip, Kan Kuyusu'nu bir miktar doldurur. Kapalıyken, Aatrox her üçüncü ardışık saldırısında can yeniler.
Azap Kılıcı
Aatrox kılıcının gücünü ortaya çıkararak isabet alan rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatırır.
Kıyım
Aatrox rakiplerinin kanını çekip çevresindeki tüm rakip şampiyonlara hasar verirken, kısa süreliğine Saldırı Hızı değerinde artış ve ilave Saldırı Menzili elde eder.

Aatrox Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümAdalet Işığı AatroxMeka AatroxDenizlerin Avcısı Aatrox